UKRAINIAN POLITICAL SCIENCES ASSOCIATION / ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПОЛІТИЧНИХ НАУК

Юрій Шведа. ПРОСПІВАНА РЕВОЛЮЦІЯ
Юрій Шведа,

кандидат політичних наук,

Всеукраїнська асоціація політичних наук

 

ПРОСПІВАНА РЕВОЛЮЦІЯ

 

Революція Гідності, про яку сьогодні не говорить хіба що лінивий, все більше нагадує свято непокори з елементами етнофестивалю.

 

Хто розуміється - скаже, що революція це зміна влади й серйозні соціальні перетворення. Ані першого, ані другого поки що й близько не спостерігається.

 

Революції передує революційна ситуація-тобто сукупність об’єктивних умов, необхідних для її розгортання. За визначенням класика до них належать: 1) криза правлячої “верхівки”, її нездатність управляти по-старому, 2) загострення, вище середнього злиднів та бідувань пригноблених класів, 3) значне зростання активності народних мас.

 

Думаю, нема необхідності пояснювати, що усі ці чинники були в наявності! 

 

Однак наявність революційної ситуації лише необхідна передумова революції й не кожна революційна ситуація веде до соціальної революції. Для її перетворення у революцію необхідною є наявність ще й суб’єктивних чинників.

 

До числа останніх відносять насамперед існування політичної сили й політичних лідерів зацікавлених та здатних організувати революцію.

 

Із суб’єктивним фактором Революції Гідності якраз найбільше непощастило!

 

Складається враження, що апелюючи до народу про бандитську владу – нинішня політична опозиція більше стурбована естетикою, а не результативністю революційного процесу, який їй волею випадку судилося очолити.

 

Трансформація революційної енергії мас у боротьбу з пам’ятниками і підготовку донаступних виборів веделише до “вигорання революційного матеріалу” й приречена на поразку.

 

Використавши Євромайдан як сцену для політичного піару й форму дискредитації своїх противників -політична опозиція мабутьвважає, що  перемога в 2015 р. уже вїї руках і її лише потрібно дочекатися.

 

Про наївність цих уявлень свідчать хоча б довибори, які нещодавно відбулися в мажоритарних округах. Нинішня правляча верхівка відкрито демонструє, що за владу, яка приносить їй колосальні надприбутки – вона буде боротися усіма методами. Переможців не судять! Горе переможеним!

 

МИ ЇХ ЗУПИНИМО! Таким було гасло опозиції на парламентських виборах після голосування за виборчий закон з мажоритарним компонентом. Наразі з успіхом вдалося зупинити лише розлючених мітингувальників після побиття студентів.

 

МИ МАЄМО ФОРМУЛУ УСПІХУ! Нове гасло, що має вдихати оптимізм в умовах, коли владою не виконана жодна з висунутих вимог Майдану!

 

Єдиним реальним досягненням нинішньої опозиції стала реєстрація у Книзі рекордів наймасовішого виконання державного гімну!

 

Слава ГЕРОЯМ!

 

http://zaxid.net/blogs/showBlog.do?prospivana_revolyutsiya&objectId=1300492Создан 24 янв 2014top.bigmir.net