UKRAINIAN POLITICAL SCIENCES ASSOCIATION / ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПОЛІТИЧНИХ НАУК

Максим Відун. ХРЕЩЕННЯ РУСІ: 988 чи 375?
 

 

Двояке відчуття викликали урочистості в Україні з нагоди 1025-ліття Хрещення Київської Русі, яке, згідно з офіційною історіографією, відбулося за князювання Володимира сина Святослава Хороброго. Неприємно передусім, що до цього дійства долучилися московіти – сам глава Російської Федерації Владімір Путін та вся Російська православна церква на чолі з Кірілом. Точніше, на заходах, які проходили в Києві протягом 26–28 липня, бал правив московський державно-церковний бомонд. Але при чому тут «Великий північний брат»? Який стосунок до ювілею має Росія? Адже коли Русь хрестили, Московії, перефразуємо нашого Пророка, «й не чуть було».

 

По-друге впала в око надмірна помпезність, з якою представники духовенства обох країн відзначали це свято, що аж ніяк не узгоджується з простотою життя і вчення Того, Кого досі йменують Ісусом і Кого вважають фундатором християнства. Та найгірше, що дата запровадження цієї релігії на наших землях цілковито вигадана, надумана і спірна навіть з точки зору богослов’я, заявив напередодні  голова Всеукраїнської асоціації політичних наук професор Валерій Бебик.

 

За його словами, на спільній науковій конференції релігієзнавців Київського національного університету ім. Т.Шевченка і Ужгородської богословської академії ім. Св. Кирила і Мефодія, що відбулася ще у грудні 2012 р. у столиці України, було доведено, що Київську Митрополію (Руську Церкву) було засновано у 862-863 рр. за князя Оскольда з правлячої династії Кия, тобто 1150 р. тому. А так зване первинне поширення християнства на теренах давньої Україні (Малої Скіфії) відбулось узагалі у другій половині І ст. за апостольської місії на береги Борисфена-Дніпра Андрія Первозванного.

 

Перші  церковні інституції на наших землях почали формуватися на початку ІІІ ст. Десь тоді й постала було на теренах Північного Причорномор’я Скіфська єпархія, яка діяла аж до створення Київської Митрополії. До речі, згадку про її існування знаходимо навіть у канонічній Біблії, прийнятій на Нікейському соборі 325 р. н. е. Апогею процес християнізації населення нинішніх земель України сягнув 375 року, коли відомий державний діяч, котрого у візантійських хроніках називають Вульфилою – а це ймення, як переконливо доводить відомий дослідник християнства Ігор Каганець, ні що інше, як спотворене-скалічене чужинцями словосполучення Великий Волхв, – охрестив дніпро-чорноморських готів, сармато-алан і протобалто-слов’ян.

 

За князя ж Володимира християнство в Русі-Україні лише почали утверджувати як державну релігію. Причому 988-го його «офіційно» проголосили таким лише в самому Києві. Відтак же століттями утверджували його в інших регіонах Русі. І найважче це протікало в північних районах держави, зокрема в Новгороді, де справді «хрестили» «вогнем і мечем». Проблема в тім, що тоді «сильні світу» насаджували серед наших пращурів цілковито інший різновид цієї релігійної течії, відмінний від сонячного віровчення перших хрестиян, яке приніс нам згадуваний апостол Андрій. То був доволі похмурий рух, прихильники якого сповідували культ Розп’ятого на хресті. Він сформувався було в Олександрії, де проживала велика єврейська діаспора й тим-то пізніше дістав назву як юдо-хрістиянство. Якраз цей культ підтримав і зміцнив римський імператор Костянтин Багрянородний. Завдяки тому, що юдо-хрістиянство стало державною релігією Риму, воно й змогло вирости відтак у світову релігію. Ця доволі напаслива течія заглушила паростки інших віросповідань, дарма що вони стояли ближче до першоджерела, зокрема вчення, якого дотримувалися представники Антиохійської школи, котрих ще називали аріянами. При цьому не обійшлося й без кровопролиття. До речі, гоніння на християн у Римській імперії було насправді боротьбою саме юдо-хрістиян проти першохрестиян, точніше винищенням останніх, спаленням їхніх священних книг котрі не ввійшло до біблійного канону й т. д.

 

            Взагалі, то дуже печальна історія. Як і так зване хрещення Русі, внаслідок якого за кілька століть загинула третина жителів колись могутньої держави – кілька мільйонів русичів. Але про це не прийнято говорити. А ті втрати «живої сили» списують на пізніше монголо-татарське нашестя...

 

Чого ж те «хрещення» називають ще Володимировим? Так, спершу князь піддався на впливи візантійських богословів. І за нього християнство як культ Розп’ятого дістало свободу розвитку. Та пізніше, як свідчить «Літопис Руський», Володимир відкинув християнство в тому вигляді й повернувся до віри своїх праотців, яка нагадувала аріянську, ту, яку приніс Андрій. І цьому доказів є чимало, один із них той, що з 998 року по рік смерті Володимира – 1015-й князя вже не згадують у жодних літописах. Його як відступника від юдо-хрістиянства, християнські компілятори викреслили з хронік.

 

Це згодом його зробили святим, хоча донині точно невідомо, хто й коли його канонізував. І чи була взагалі канонізація? До речі, ширше про це можна прочитати у статті авторитетного дослідника українських старожитностей з Кіровограда Сергія Піддубного «Правда про язичництво і християнство Володимира Великого», що є уривком із його майбутньої книжки «Перечитуючи джерела», на yatran.com.ua

 

А назвали «хрещення» Володимировим, аби покласти на того, хто прозрів до суті явища насильницької християнізації, відповідальність за все, що принесла на наші землі ідеологія, витворена юдеями Олександрії зі спотвореного Ісусового вчення. Як ілюстрацію до щойно сказаного наведемо уривок із характерно-промовистої поезії Осипа Маковея, українського поета і громадсько-політичного діяча:

 

І тут у горах хрест! От край проклятий!

Куди не глянь – Бог на хресті розп’ятий.

А замість знань – труна сліпої віри,

І всюди рабських шибениць без міри…

 

Досі розпинаючи Господа, ми живемо не згідно з заповідями Ісуса, хоча йменуємося християнами. А звідси – і все, що нині маємо, в тому числі й моральний занепад попри позірний матеріальний добробут так званої християнської Європи і взагалі всієї західної цивілізації, що сповідує культ Розп’ятого, себто юдо-хрістиянство.

 

http://ankontr.if.ua/?page=zahid_post&p_id=38438Создан 02 авг 2013top.bigmir.net