UKRAINIAN POLITICAL SCIENCES ASSOCIATION / ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПОЛІТИЧНИХ НАУК

ЖДАНОВ ІГОР. Як придушують свободу слова в регіонах, Або чому не виходить в ефір чернівецький телеканал ТВА?
 

Як придушують свободу слова в регіонах, Або чому не виходить в ефір чернівецький телеканал ТВА?

 

23 липня 2013 року арсенал боротьби з незалежними ЗМІ поповнився новою зброєю – поряд із вибірковим правосуддям з'явилася вибіркова пожежа. Вибіркова пожежа – як і вибіркове правосуддя – зачіпає чомусь лише визначених.

 

У нашому випадку досить відомий та рейтинговий у Чернівцях телеканал ТВА (його пов'язують з політиком із парламентської фракції "Батьківщина" Андрієм Пишним), в передачах якого глядачі могли бачити справжні журналістські розслідуваннями щодо фактів корупції на місцевому рівні.

 

Так ось про вибіркову пожежу – полум'я, яке розгорілося у приміщенні телецентру, цілеспрямовано пошкодило лише обладнання ТВА, апаратура інших мовників, у тому числі державної телекомпанії, яка була у цьому приміщенні та нібито була ближче до центру возгорання, – дивним чином не постраждала.

 

Ненаукова фантастика та й годі! Далі – більше! Здавалося необхідно зробити просту річ – відремонтувати обладнання та вийти в ефір. Однак, працівників ТВА, які мають усунути пошкодження, під надуманими причинами не допускають до приміщення із обладнанням. Не допускають вже цілий тиждень. Всі інші компанії давно в ефірі і думати вже забули про цей інцидент. За таким блокуванням, насправді криються серйозні речі – обмеження права громадян України на отримання об'єктивної інформації, спроби ввести цензуру та перешкоджати журналістській діяльності.

 

Все це, до речі, підпадає під дію Кримінального кодексу. Заяву про необхідність негайного відновлення мовлення ТВА та розслідування цієї справи оприлюднили члени парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації та партія "Батьківщина". Депутат Павло Петренко направив відповідне депутатське звернення. Підтримала журналістів ТВА і Незалежна медіа профспілка України.

 

Журналістський колектив ТВА також спробував захистити свої права – 29 липня журналісти організували пікет з вимогою забезпечити вихід ТВА в ефір. Але, як говорять, віз і нині там. Реакція влади нульова. ТВА в ефір не виходить. Здається, що найближчим часом такі вибіркові пожежі (в тій чи іншій формі) охоплять усі незалежні регіональні ЗМІ. Наближаються президентські вибори?Создан 30 июл 2013top.bigmir.net