UKRAINIAN POLITICAL SCIENCES ASSOCIATION / ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПОЛІТИЧНИХ НАУК

ПРОФЕСОР ВАЛЕРІЙ БЕБИК: УКРАЇНСЬКІ БОГОСЛОВИ ДОВЕЛИ, ЩО МАСОВЕ ХРЕЩЕННЯ РУСІ ВІДБУЛОСЯ У ІІІ ст. н.е.
 

     Коментуючи святкування так званого 1025-річчя хрещення Русі та приїзд на нього московського державного-церковного бомонду, голова Всеукраїнської асоціації політичних наук ВАЛЕРІЙ БЕБИК заявив, що це свято - політичне і до реального стану справ у православному християнстві не має жодного відношення.

        Ця дата є видуманою і спірною, навіть, з точки зору християнського богослов'я. За свідченням архімандрита В.Бедя, на спільній науковій конференції релігіознавців КНУ ім. Т.Шевченка і Ужгородської богословської академії ім. Св. Кирила і Мефодія в грудні 2012 р. в Києві було доведено, що Київська Митрополія (Руська Церква) була заснована у 862(3) р. за часів київського князя Оскольда із правлячої київської династії Кия - 1150 р. тому.

         За часів правління князя київського Володимира християнство в Русі-Україні було утверджено як державна релігія - 1025 р. тому. Первинне поширення християнства на теренах давньої Україні (Малої Скіфії) відбулось у другій половині І ст. за апостольської місії Андрія Первозванного та Павла.
      Перші церковні інституції почали формуватись на початку ІІІ ст. В цей же період, період створення перших єпархій, на теренах давньої України (історичної Скіфії-Русі) було створено Скіфську єпархію, яка діяла до створення Київської Митрополії (Руської Церкви).

      Таким чином за апостольською та єпископською спадковістю, за словами В.Бедя, християнство було поширено на теренах України біля 1900 р. тому, а церковне будівництво Церкви Христової розпочалось біля 1770 р. тому. Відповідно Українська Православна Церква на сьогодні є однією із найдревніших і нараховує більше 1770 років.

      Проте, з метою догодити Москві, українські керманичі не почули богословів та світських науковців, бо Путін і Гундяєв "самодержавно" визначили 1025 років київським подіям. До якої, між іншим, Москва не має жодного відношення, хоча б тому, що тоді її просто не було.

      Більше того, навіть в канонічній Біблії, прийнятій на Нікейському соборі у 326 р. н.е., фактично говориться про існування Скіфської єпархії, що суперечить прагненню відділу пропаганди і агітації московського Кремля попіаритися на українському християнському "святі".

      Таким чином, ми можемо говорити, що масове хрещення жителів середньовічної України, яку московські церковні та державні чиновники подають, як хрещення ніколи не існувавшої "Київської Русі", щонайменше відбулося 1770 років тому.

 

 

 

 

 

 

 Обновлен 25 июл 2013. Создан 24 июл 2013top.bigmir.net