UKRAINIAN POLITICAL SCIENCES ASSOCIATION / ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПОЛІТИЧНИХ НАУК

 

Катерина Сотник. SCOPUS СПУСТОШУЄ БЮДЖЕТИ УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ БІБЛІОТЕК

І чому МОН України нищить SCOPUS-ом українську науку?.. 

Катерина Сотник,

https://www.facebook.com/profile.php?id=100024462908393

 

План S був розроблений під керівництвом спеціального посланника Європейської комісії з питань відкритого доступу Робертом-Ян Смітом (Robert-Jan Smits). На думку авторів Плану S, традиційна видавнича модель спустошує бюджети університетських бібліотек, наукових та освітніх організацій, паралельно закриваючи науку від людей, які не можуть оплачувати підписку, публікації та доступ до наукових журналів. «Краща система можлива, і зміни незворотні», – стверджує Сміт.

 

За умовами Плану S, провідні європейські спонсорські організації вимагатимуть від одержувачів їх грантів публікувати результати досліджень в журналах з негайним відкритим доступом і по ліцензії, що дає право на вільне безкоштовне й повторне використання та поширення матеріалу.

 

План залишає авторські права в руках авторів і скасовує видавничі ембарго на публікацію у відкритому доступі. «Реалізація Плану S зробить Європу райським місцем для проведення відкритих досліджень», – відзначає Стефан Кастер (Stephan Kuster), генеральний секретар організації ScienceEurope, яка репрезентує національні спонсорські організації.

 

А тут - інформація про те, що провідні американські університети (Каліфорнії, Флоріди та ін.) відмовляються від журналів системи SCOPUS:

https://www.insidehighered.com/news/2018/05/08/more-institutions-consider-ending-their-big-deals-publishersСоздан 19 янв 2019 
top.bigmir.net